Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Podporuje mojeID

HERECKÉ PROFILY
Josef Kemr

Josef Kemr byl významný a velmi oblíbený filmový a televizní herec. Narodil se 20.6.1922 v Praze a už v 11-ti letech poprvé účinkoval na divadle, konkrétně ve Vinohradském divadle v insenaci operety Polská krev.

Premiéru před kamerou si odbyl v 15-ti letech v roce 1937 ve filmu Lízin let do nebe. Kdyby vás zajímalo, co poprvé do kamery řekl, pak je to věta Jdou vám šejdrém hodiny. O rok později, v roce 1938 již následovala čtveřice filmů, konkrétně slavná Škola základ života, Klapzubova XI., Jarka a Věra a Druhé mládí.

 

 

 

 

Filmografie:

1995 Golet v údolí Malostranské humoresky Mutters Courage  Radetzkymarsch (TV seriál)

1994 Pevnost V erbu lvice Zapomenuté tváře  Uctivá poklona, pane Kohn (TV seriál)  

1993 Krvavý román Mistr Kampanus (TV film) Rebellion, Die (TV film)  Pomalé šípy (TV seriál)

1992 A jsou li tu andělé? (TV film)  Vášeň (TV film)

1991 La grande collection (TV seriál)  Wolfgang A. Mozart (TV seriál)

1990 O Janovi a podivuhodném příteli (TV film) O velkém kouzlu severu Poslední motýl Rama Dama

 Stavení Zlatý ostrov (TV film) Zpověď Dona Juana (TV film)

1989 Deník ničemy (divadelní záznam) Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka (TV film) Sáňkování není povoleno (TV film)  Cesta do hlubin kočičí duše

1988 Mistr Kornelius (TV film) Rukojmí (TV film)  Cirkus Humberto 

1987 Bratři (TV film) Mág

1986 Hrdina (TV film) Monika a hříbě s hvězdičkou (TV film) O kouzelné píštalce O rybáři a rybce (TV film) Osudy dobrého vojáka Švejka Pohádka o lidské duši (TV film) Smích se lepí na paty Život a smrt malíře Petra Jana B. (TV film)  Malý pitaval z velkého města 

1985 Gobseck (TV film) Pták Žal (TV film) Sen noci... Vévodkyně valdštejnských vojsk (divadelní záznam)  Slavné historky zbojnické

1984 Dům u tří vlaštoviček (TV film) S čerty nejsou žerty Všichni musí být v pyžamu Zlaté kapradí (TV film)  Povídky malostranské 

1983 Naši furianti (divadelní záznam) Nuž, brány dokořán již otevřete...! (TV film) Pasáček z doliny

1982 Plaché příběhy Vinobraní Vokno (TV film) Za humny je drak  Dobrá Voda (TV seriál)  Dynastie Nováků (TV seriál)

1981 Opera ve vinici Povídka malostranská (TV film)

1980 Blázni, vodníci a podvodníci Holubník (TV film) Hrdina se nebojí (TV film) Medvědí tanec (TV film) Nenechte se rušit! (TV film) Pastýřská pohádka (TV film) Za trnkovým keřem

1979 AEIOU Božská Ema Na pytlácké stezce Paragraf 224 Zadržitelný vzestup Arthura Uie (divadelní záznam)

1978 Báječní muži s klikou Deváté srdce Já jsem Stěna smrti Miluji Tě (TV film) Od zítřka nečaruji Pan Tau: A která je ta pravá? (TV film) Pan Tau: Od zítřka nečaruji (TV film) Smír Tantalův (divadelní záznam) Úplně beznadějný případ (TV film)  Příběhy cvrčka a štěňátka (TV seriál)

1977 Dary hadího krále (TV film) Honza málem králem Hop - a je tu lidoop Kufr plný nadějí (TV film) O Honzovi a Barušce (TV film) Perníkový dědek Proč nevěřit na zázraky Talíře nad Velkým Malíkovem  Tajemství proutěného košíku (TV seriál)

1976 Až bude padat hvězda (TV film) Dveře (TV film) Jezevec (TV film) Na samotě u lesa Náš dědek Josef Parta hic „Marečku, podejte mi pero!“  30 případů majora Zemana (TV seriál)

1975 Hledám paní na hlídání (TV film) Hodinky šly pěšinkami (TV film) Jak se ševcem šili čerti (TV film) Král Honza (TV film) Pan Tau a Aladinova lampa (TV film) Pan Tau a rosnička (TV film) Prodaná nevěsta  Beránci a čert (TV seriál)  Chalupáři (TV seriál)

1974 Jako malé děti (TV film) Konec agenta č. 312 (TV film) Padla kosa na kámen (TV film)

1973 Hvězda první velikosti (TV film) Měsíční kámen (TV film) Nová metoda malíře Smithe (TV film) O ševci Matějovi (TV film) Skleněná panna (TV film) Traumstadt Tvrdohlavý Lot (studentský film) Zvony pana Mlácena (TV film)

1972 Hříšníci (TV film) Královská ozvěna (TV film) Maurův odkaz (TV film) Tie malé výlety Ukradená bitva Venca (TV film) Vychovatel (TV film) Zdravá vdova 29/169 (TV film)  Byli jednou dva písaři (TV seriál)  Duhový luk (TV seriál)

1971 Almara (TV film) Babička Chléb a písně (TV film) Claim na Hluchém potoku Kam slunce nechodí... (TV film) Kráska a zvíře (TV film) Silvestrovské kousky Františka Housky (TV film) Slaměný klobouk Smrt černého krále Touha Sherlocka Holmese Zvláštní případ (TV film)  F. L. Věk (TV seriál)

1970 Bližní na tapetě: Šprýmař (TV film) Pinocchiova dobrodružství II. (TV film) Tvář pod maskou Žižkův meč (TV film) „Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

1969 Ezop Jak se dělá divadlo (TV film) Kladivo na čarodějnice Odvážná slečna Zabil jsem Einsteina, pánové... Šest černých dívek aneb Proč zmizel Zajíc?  Pan Tau (TV seriál)  Hříšní lidé města pražského (TV seriál)

1968 Bouřka (TV film) Jarní vody Konec léta (TV film) Křesadlo (TV film) Maratón Spalovač mrtvol Spravedlnost pro Selvina (TV film) Čest a sláva Šíleně smutná princezna

1967 Jak se zbavit Helenky Lucerna (TV film) Marketa Lazarová Muž, který stoupl v ceně Noc nevěsty Zločin a trik II. (TV film) Zločin lorda Savila (TV film)

1966 Poklad byzantského kupce  Eliška a její rod (TV seriál)

1965 Lysistrata (TV film) Odsouzený z Pinktownu (TV film)

1964 Drahý zesnulý (TV film) Lov na mamuta Prípad Barnabáš Kos Pět hříšníků Příběh dušičkový Starci na chmelu

1963 Král Králů Lucie Mezi námi zloději Tři chlapi v chalupě Ďábelská jízda na koloběžce (studentský film)

1962 Hrozné dítě Tvrdohlavá žena a zamilovaný školní mládenec (TV film) V sanitce (TV film) Velká cesta

1961 Hledá se táta! Pohádka o staré tramvaji Procesí k panence Tri razy svitá ráno  Hrdinové okamžiku (TV seriál)

1960 Jak sluníčko vrátilo štěňátku vodu Třetí přání (divadelní záznam) U nás v Mechově Valčík pro milión Zlé pondělí Černá sobota Šlamastyka s Měsícem

1959 Jak se Franta naučil bát Medvěd a strašidla Probuzení Slečna od vody Zkouška pokračuje Zlepšovák Zpívající pudřenka Rodina Bláhova (TV seriál)

1958 Hry a sny Kasaři O věcech nadpřirozených Občan Brych Útěk ze stínu

1957 Konec jasnovidce Poučení (studentský film) Páté kolo u vozu Schůzka o půl čtvrté... (studentský film) Tam na konečné

1956 Dobrý voják Švejk Vina Vladimíra Olmera Zaostřit, prosím!

1955 Anděl na horách Hudba z Marsu Jan Žižka Oplatky (studentský film) Vzorný kinematograf Haška Jaroslava Větrná hora

1954 Cirkus bude! Frona Jan Hus Nejlepší člověk

1953 Přicházejí z tmy Tajemství krve

1952 Anna proletářka Divotvorný klobouk Dovolená s Andělem Haškovy povídky ze starého mocnářství

1951 Císařův pekař - Pekařův císař Štika v rybníce

1950 Slepice a kostelník V trestném území Veselý souboj

1949 Divá Bára Dva ohně Rodinné trampoty oficiála Tříšky Soudný den

1948 Návrat domů O ševci Matoušovi Poesie pouti Zelená knížka

1947 Alena Muzikant Nevíte o bytě? Nikdo nic neví Portáši Tři kamarádi

1946 Pancho se žení

1945 Jenom krok Rozina sebranec

1944 Jarní píseň Paklíč

1943 Bláhový sen

1942 Barbora Hlavsová Městečko na dlani Valentin Dobrotivý

1941 Pantáta Bezoušek Provdám svou ženu Rukavička Střevíčky slečny Pavlíny

1940 Poznej svého muže Pro kamaráda Prosím, pane profesore! To byl český muzikant

1939 Bílá jachta ve Splitu Cesta do hlubin študákovy duše Lízino štěstí Studujeme za školou Tulák Macoun

1938 Druhé mládí Jarka a Věra Klapzubova XI. Škola základ života

1937 Lízin let do nebe