OD 3.2. DO 10.2. BUDE PRODEJNA UZAVŘENA
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
17.01.2023
KULTOVNÍ NÁKLAĎÁKY MINULÉ ÉRY
Dlouho očekávaná novinky od firmy DeAgostini, totiž kovové modely s časopisem v měřítku 1:43 se již blíží. Termín vydání prvního čísla je již delší do... číst celé
13.01.2023
MARVEL MOVIE COLLECTION V PRODEJI
Od 11.ledna je v prodeji za fantastických 69 kč první marvelovská figurka, konkrétně Tony Stark alias Iron Man s podobou Roberta Downeyho jr..  VÍCE ... číst celé
12.01.2023
ŠKODA 110 R JIŽ BRZY
Nezapomenulné automobily číslo 34 by mělo vyjít již 26.ledna 2023 Obsahovat bude model populární Škody 110R   číst celé
Zobrazit všechny novinky
Adresa prodejny

TRAFIKA NA VINICI

Černokostelecká 4/899 

100 00, Praha 10

Telefon: 252 544 315

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. FILMY, HUDBA A ZÁBAVA
  4. Holka nebo kluk na DVD

Holka nebo kluk na DVD

Vladimír Slavínksý, jehož poslední veselohra Svatební cesta nedosáhla očekávaného úspěchu, aačkoliv svým dialogovým švihem předčila jeho komedie dřívější, zpracoval v svém novém veseloherním námětu Holka nebo kluk příběh dívky, která se v chlapeckém přestrojení vloudí na zámek svého strýce a dosáhne jeho souhlasu ke sňatku se svým vyvoleným Ríšou.

Ještě více než dříve tu pamatoval na nejvděčnější situační komiku, na veselé vypoentování všech scén, na humornozu charakteristiku všech postav, na rozveselení diváka. Svých cílů také skutečně dosáhl a při jeho nové komedii burácí hlediště smíchem a ustavičnými radostnými potlesky. Je to ovšem také zásluhou dobrého hereckého obsazení, v jehož čele stojí dva herci:

Adina Mandlová v titulní roli dívky-chlapce a Václav Trégl jako vystrašený tajemník. Znovu ukázala tu Adina Mandlová, jak pilnou a schopnou je herečkou a jak není její veseloherní nadání nijak vyumělkované, ale jak prýští ze skutečného komického talentu. V své vstupní scéně zatančí s jistotou a dovedností obtížné stepařské taneční číslo a hezkým altovým hlasem zazpívá hlavní šlágr filmu, jehož motiv se nám ještě několikrát vrátí. Ale i do svých činoherních výjevů vkládá, zejména ve scénkách v chlapeckém přestrojení, velkou něhu a veliký půvab a vede si s pohotovostí a jistotu, která z ní činí ideální veseloherní představitelku.

Václav Trégl je vedle ní komikem zcela velkého ražení, vynikajícím v roli uhlazeného tajemníka stejně, jako v svých dřívějších postavách lidových. Šlemrová, Pištěk, Futurista vedou si s obvyklou rutinou v ostatních hlavních rolích. Raoul Schránil mluví dobře svého milovníka a vede si se zdrženlivostí , která není topornou.Rothova fotografie je na obvyklém stupní vyspělosti a hudba Stelibského má všechny znaky líbivosti.

Filmem holka nebo kluk prokázal režisér Vladimír Slavínský znovu svou velikou filmovou zkušenost, svoou veseloherní úroveň i svoji dokonalou obeznámenost s požadavky a vkusem průměrného filmového návštěvníka.

recenze z časopisu Kinorevue číslo 26, ročník V

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Adresa prodejny

TRAFIKA

NA VINICI

Černokostelecká 4/899 

100 00, Praha 10

Telefon: 252 544 315

Otevírací doba prodejny na

www.ceskatrafika.com/oteviracka

Tabákové výrobky

PRODEJ

IQOS A GLO

Iqos, Glo, cigarety a ostatní tabákové výrobky a kuřácké potřeby naleznete na našem eshopu

 

www.ceskatrafika.eu

Možnosti a ceny dopravy a platby

 

Podrobné onformace o dopravě naleznete na

www.ceskatrafika.com/doprava

KONTAKT
Logo
WWW.CESKATRAFIKA.COM
pondělí - pátek 5:00 - 16:00
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz