VE DNECH 5.6. A 6.6. BUDE PRODEJNA UZAVŘENA. OBJEDNÁVKY LZE VYTVÁŘET, ALE ZÁSILKY NEBUDEME VYDÁVAT ANI ODESÍLAT.
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
19.05.2023
Kultovní náklaďáky číslo 7
🚚💨 Zpoždění není nikdy zábava, ale když jde o něco tak úžasného, jako je model Tatra 815 z edice Kultovní náklaďáky minulé éry, stojí to za čekání! 🕰️... číst celé
28.04.2023
🧵✨ Sabrina Nähen Special přináší šití do vašeho života s kapkou kouzla! 🌟🪄 Ponořte se do světa roztomilých drobností, které zpříjemní váš domov, potěš... číst celé
27.04.2023
Hledáte čtení na prodloužený víkend?
🤩📚 V tomto videu vám představíme nejžhavější časopisy, které právě vyšly 27. dubna a jsou k dostání na našem oblíbeném webu www.ceskatrafika.com! 💻🛍️ ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Adresa prodejny

TRAFIKA NA VINICI

Černokostelecká 4/899 

100 00, Praha 10

Telefon: 252 544 315

Nataša Gollová


Narodila se 27.února 1912 v Brně jako dcera národohospodáře Františka Hodáče v zámožné měšťanské rodině s rozvinutým intelektuálním a kulturním zázemím.  Za své umělecké jméno si vybrala příjmení svého dědečka, historika Jaroslava Golla.


Po maturitě na pražském gymnáziu krátce studovala filozofii herectví se učila u Karla Dostála a tanci u J. Kroschlové. Prošla nejprve dvěma divadelními sezonami v olomouckém a bratislavském divadle a od roku 1935 do konce války byla členkou Vinohradského divadla.


Ve filmu se poprvé mihla jako statistka ve Fričově snímku Kantor Ideál (1932) a po několika dalších nevýrazných rolích se ze dne na den stala hvězdou díky hlavní dívčí roli v Cikánově veselohře Příklady táhnou kde hrála po boku Růženy Naskové. Její komediální talent potom plně využil Martin Frič a ve filmech Kristian a Eva tropí hlouposti vytvořil z ní a Oldřicha Nového originální komický pár se smyslem pro intelektuální humor a schopností bláznivé (crazy) komiky. Společně si pak zahráli i v dalších Fričových veselohrách Hotel Modrá hvězda a Roztomilý člověk.


Nataša Gollová se tak přiřadila k nejpopulárnějším filmovým hvězdám konce 30. a první poloviny 40. let, jakými byly Adina Mandlová, Lída Baarová nebo Hana Vítová. Tehdy dostala příležitost vytvářet i povahově složitější typy dívek a mladých žen ve Vávrových filmech Pohádka máje ( role Helenky jí vynesla největší úspěch ), Okouzlená, Šťastnou cestu a v Holmanových  Velké přehradě a Bláhovém snu. V roce 1941 jí byla udělena národní cena za filmy Hotel Modrá hvězda, Pohádka máje a Roztomilý člověk. Na sklonku okupace hrála jako Ada Goll také v německém filmu.


Po válce byla obviněná, že její styky s okupanty překračovaly nutnou míru. I když toto nařčení bylo vyvráceno důkazy o její protinacistické činnosti i její obětavou prací ošetřovatelky nemocných tyfem v roce 1945 v Terezíně, umělecký rozběh herečky byl silně narušen a mohl pokračovat teprve v roce 1947 v Českých Budějovicích, kam se uchýlila se svým manželem, režisérem Karlem Konstantinem. Po návratu do Prahy potom hrála v Divadle Na Fidlovačce, v Divadle satiry a posléze ji Jan Werich angažoval do Divadla ABC. V roce 1962 se stala členkou Městských divadel pražských, kde setrvala až do roku 1971, kdy pro nemoc musela odejít.


Na filmové plátno se vrátila počátkem 50. let jako Kateřina-Sirael ve Fričově historické komedii Císařův Pekař - Pekařův Císař. Následně se přehrála z lyrických milovnic do postav starších žen ( často se silným komickým nábojem ) a třebaže se ve filmu drobných rolích objevovala nadále, bývalé popularity již nikdy nedosáhla. Poslední velkou hereckou příležitostí byla její vitální tetička Fany v komedii Zdeňka Podskalského Drahé tety a já (1974), kde si vlastně ve starší podobě zopakovala někdejší  Evu, která tropila hlouposti. Rolí Aničky z domova důchodců v Balíkově filmu Konečná stanice (1981) se s filmovou prací definitivně rozloučila.Sama pak v domově důchodců 29. října 1988 zcela osamělá zemřela.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Adresa prodejny

TRAFIKA

NA VINICI

Černokostelecká 4/899 

100 00, Praha 10

Telefon: 252 544 315

Otevírací doba prodejny na

www.ceskatrafika.com/oteviracka

Tabákové výrobky

PRODEJ

IQOS A GLO

Iqos, Glo, cigarety a ostatní tabákové výrobky a kuřácké potřeby naleznete na našem eshopu

 

www.ceskatrafika.eu

Možnosti a ceny dopravy a platby

 

Podrobné onformace o dopravě naleznete na

www.ceskatrafika.com/doprava

KONTAKT
Logo
WWW.CESKATRAFIKA.COM
pondělí - čtvrtek 5:00 - 16:00
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz