OD 7.2. DO 10.2. BUDE PRODEJNA UZAVŘENA, OBJEDNÁVKY VŠAK BUDOU EXPEDOVÁNY
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
17.01.2023
KULTOVNÍ NÁKLAĎÁKY MINULÉ ÉRY
Dlouho očekávaná novinky od firmy DeAgostini, totiž kovové modely s časopisem v měřítku 1:43 se již blíží. Termín vydání prvního čísla je již delší do... číst celé
13.01.2023
MARVEL MOVIE COLLECTION V PRODEJI
Od 11.ledna je v prodeji za fantastických 69 kč první marvelovská figurka, konkrétně Tony Stark alias Iron Man s podobou Roberta Downeyho jr..  VÍCE ... číst celé
12.01.2023
ŠKODA 110 R JIŽ BRZY
Nezapomenulné automobily číslo 34 by mělo vyjít již 26.ledna 2023 Obsahovat bude model populární Škody 110R   číst celé
Zobrazit všechny novinky
Adresa prodejny

TRAFIKA NA VINICI

Černokostelecká 4/899 

100 00, Praha 10

Telefon: 252 544 315

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. ČASOPISY A PERIODIKA
  4. ReGeNeRaCe prosinec 2021

ReGeNeRaCe prosinec 2021

Onačit Mariin porod v nekompromisně živočišných kulisách betlémského chléva za „alternativní“ by ze současného pohledu bylo hodně podstřelené. Co předvedli Marie s Josefem onoho dne na počátku věků, nebyla událost z kategorie domácích porodů, jimž dnešní většinová společnost zmíněnou vinětu obvykle lepí, ale rovnou známka punku, jak zpívá jistá rozverná kapela. Zajímavé však je, že evangelista Lukáš o onom výkonu píše s naprostou lehkostí, až samozřejmostí. Skoro se zdá, jako by se dřív, bez ohledu na obtížnost podmínek, děti rodily za menších okolků a snadněji než dnes, v době plné vymazleného pohodlí.

Naznačuje to i rozhovor s Helenou Máslovou. Gynekoložka velmi výmluvně popisuje reprodukční potíže, jimž čelí mladá generace ve třetím tisíciletí po Kristu. Je to místy mrazivé čtení. Naznačené „komplikace zrodu“ se nevztahují jen na děti. Ve chvílích, kdy se pod sebe vrství řádky tohoto úvodníku, malý parazit už zase omezuje, brzdí nebo rovnou likviduje mnohé z našich plánů. Přiškrcuje myšlenky, hatí sny a zařezává vize, Herodes.

Okolnosti vyžadují odolnost, imunologickou i mentální rezistenci, zarputilost vždy nenápadného, stranou stojícího Josefa, který – ač jistě zaskočen Mariiným těhotenstvím – vedl osla s těhotnou ženou na hřbetě dlouhou a úmornou cestou, aby skončili, považte, v neútulném betlémském chlívku. Kdo z dnešních rodičů by byl ochotný nebo schopný podstoupit takovou zkušenost? Nevztekat se, nelát osudu, nerezignovat? Marie přesto zavinula do plátna zdravé, silné dítě, jež už tisíce let dává naději a smysl každému, kdo o ně stojí.

Milé a ctěné čtenářky, ctění a milí čtenáři. Doba není snadná a zřejmě ještě nějakou tu chvíli nebude. O to víc si vážíme toho, že REGENERACI čtete, že si pro ni měsíc co měsíc chodíte do trafiky, že jste nás poctili důvěrou a časopis jste si předplatili. Snažíme se, abyste v každém vydání našli víc než pouhé články „o vitaminech“. Vaše reakce, kterých nám v tomto roce přišlo překvapivé množství, nám dávají zavazující pocit, že se to daří. Děkujeme.

Přejeme vám pevné zdraví, dostatek odolnosti a na duchovní inspiraci bohaté Vánoce.

MILOŠ KOZUMPLÍK
šéfredaktor

Z obsahu

Krize v odrazu psychedelické zkušenosti

V průběhu pandemie výrazně narostl počet diagnóz duševních onemocnění. Jak se k takové situaci postavit? Je možné krizi přirovnat k náročné psychedelické zkušenosti?

Dokonalá imunita. Jak se k ní projíst

Zdraví a rovnováha organismu souvisí s imunitou. MUDr. FREJ radí, jak přizpůsobit jídelníček nedobré epidemické situaci a které potraviny do něj zařadit, aby podporovaly silný a výkonný imunitní systém.

Akupunktura – stále živá a prospěšná

Inspirativní výběr z přednášek, které zazněly na setkání odborníků na podzimním 31. kongresu české a slovenské akupunktury v jihomoravské Lednici.

Vánoce s léčiteli

Rozhovor s publicistou a spisovatelem Jiřím KUCHAŘEM o jeho nové knize Léčitelé, jasnovidci a mágové, jež je jeho svědectvím o fenoménech, které jsou pro mnohé jen těžko pochopitelné.

Právní příběh tradiční čínské medicíny

O pulzní diagnostice, akupunktuře, moxování, cvičení čchi‐kung nebo masážích tuina či gua sha a dalších technikách čínské medicíny z pohledu právníka JUDr. Iva TELECE.

Žítkovské bohyně – návrat k tajemství tradic

Letos tomu bylo dvacet let, co odešla poslední žítkovská bohyně Irma Gabrhelová. Zemřela jen pár dnů po Vánocích. Uzavřela se tak jednou provždy hladina času nad jedinečným fenoménem žítkovského „bohování“?

Neplodnost jako normální stav

Gynekoložka Helena MÁSLOVÁ popisuje změny v reprodukčním chování lidí a shrnuje příčiny, které nás přiměly potlačit nejsilnější pud sebezáchovy a zachování druhu.

Hipoterapie. Boj o přežití

Terapie pomocí kontaktu s koněm zbavuje lidi různých fobií a úzkostí, zlepšuje stav autistů, dětí s ADHD či mentálně postižených. Probíhající pandemie však oboru zasadila drtivou ránu.

Zhluboka se nadechněte

Na konci roku je největšímu náporu vystaveno tlusté střevo, a to nejen v souvislosti s vánočními svátky a bouřlivými oslavami doprovázejícími příchod nového roku. Bylinář Vláďa VYTÁSEK radí, jak si udržet zdraví pomocí darů přírody.

zdroj: regenerace.cz

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Adresa prodejny

TRAFIKA

NA VINICI

Černokostelecká 4/899 

100 00, Praha 10

Telefon: 252 544 315

Otevírací doba prodejny na

www.ceskatrafika.com/oteviracka

Tabákové výrobky

PRODEJ

IQOS A GLO

Iqos, Glo, cigarety a ostatní tabákové výrobky a kuřácké potřeby naleznete na našem eshopu

 

www.ceskatrafika.eu

Možnosti a ceny dopravy a platby

 

Podrobné onformace o dopravě naleznete na

www.ceskatrafika.com/doprava

KONTAKT
Logo
WWW.CESKATRAFIKA.COM
pondělí - pátek 5:00 - 16:00
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz