- Štítky blogu
- dárek
- Rytmus života
- Týden
- Reflex
- modely
- novinky
- Napsáno životem
- Můj čas na kafíčko
- Blesk pro ženy
- Diana
- Burda
- Blesk
- Legendární automobily
- Chvilka pro tebe
- Claudia
- Televize
- Rozhlas
- Čas pro hvězdy
- Epocha
- Respekt
- Aha pro ženy
- Překvapení
- Svět motorů
- české filmy
- TV Revue
- Učitelské noviny
- Sedmička
- zdraví a léčba
- Pestrý svět
- De Agostini
- Marketing
- Tina
- 100+1
- Instinkt
- Chatař a chalupář
- Téma
- Spirit
- Můj kousek štěstí
- Malované křížovky
- časopisy pro ženy
- Retro
- ABC
- kreativní trendy
- dárek zdarma
- TV pohoda
- Forbes
- TV Magazín
- Moje šťastná hvězda
- Žena a život
TRAFIKA NA VINICI
Černokostelecká 4/899
100 00, Praha 10
Telefon: 252 544 315
- Úvod
- BLOG
- ČASOPISY A PERIODIKA
- Za krásami Česka: 4 tipy, kde hledat nápady na letní výlety
Za krásami Česka: 4 tipy, kde hledat nápady na letní výlety
Rádi byste na chvíli pustili z hlavy každodenní starosti a změnili prostředí? Víkendový pobyt v lázních, výšlap do přírody nebo návštěvy památek nabízejí jedinečnou příležitost, jak poznat nová místa a nabrat síly do dalších dní. Jenže jak vybrat lokalitu, která bude odpovídat vašim představám? Poradíme vám, kde se můžete inspirovat.
Česká republika pyšní úctyhodným výčtem pamětihodností, které stojí za zhlédnutí. Kde hledat nové podněty, když nevíte, kam se vypravit?
1. Cestovatelské časopisy
Patříte-li vy nebo vaši nejbližší mezi odběratele magazínů se zaměřením na cestování, nemusíte chodit pro inspiraci daleko. Stačí prolistovat poslední vydání časopisu a jistě narazíte na celou řadu atraktivních lokalit, které budou stát za návštěvu.
Skvělé nápady na výlety najdete například v časopisech Čarovné Česko nebo Českem pěšky. Fanouškům středověkých hradů a honosných zámků by určitě neměl uniknout speciál z edice 100+1 historie s podnázvem Hrady & zámky.
2. Knižní cestopisy
Pokud se rádi začtete do napínavé knihy, můžete nyní spojit příjemné s užitečným: zastavte se v nejbližším knihkupectví (nebo knihovně) a sáhněte po cestopisu z pera některého populárního autora.
V českém prostředí se psaní cestopisů věnuje například Ladislav Zibura, jehož přednášky o cestování bývají obvykle beznadějně vyprodány.
Při čtení knihy Prázdniny v Česku se nejen pobavíte, ale zároveň objevíte plno skvělých tipů na výpravy po českých krajích. Navíc se dopředu seznámíte s lokálními specifiky, takže vás na cestách hned tak něco nezaskočí.
3. Online průvodci
Pokud dáváte přednost internetu před vůní papíru, vyzkoušejte internetové portály, které se zaměřují na cestování po českých končinách. V online průvodcích naleznete prověřené tipy na oblíbené turistické destinace, ale také podrobné popisy tras, a to včetně jejich náročnosti, abyste dokázali včas odhadnout, zda cesta nebude nad vaše síly.
Na internetových portálech bývají k dispozici i popisy různých přírodních překážek či jiných nebezpečí, které by vás na výletě mohly nepříjemně překvapit.
Často si na webu můžete prohlédnout také fotografie z cest, které pořídili dobrodruhové před vámi. Díky podrobným informacím si tak i náročnější túru naplánujete z pohodlí domova.
4. Komunity na Facebooku.png)
Máte aktivní účet na sociálních sítích? Není nic snazšího než se přidat do komunity výletníků či digitálních nomádů, kteří nemají o inspiraci nouzi.
Například na Facebooku existují skupiny sdružující tisíce členů, kteří vám ochotně poradí, kam stojí za to vycestovat. Stačí založit nové vlákno s dotazem nebo zabrousit do starších příspěvků – a během pár minut budete mít tolik námětů na výlet, že nebudete vědět, kam se vydat dříve.
Ať už se rozhodnete hledat inspiraci kdekoli, přejeme vám při výběru a plánování cest mnoho štěstí