Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
17.01.2023
KULTOVNÍ NÁKLAĎÁKY MINULÉ ÉRY
Dlouho očekávaná novinky od firmy DeAgostini, totiž kovové modely s časopisem v měřítku 1:43 se již blíží. Termín vydání prvního čísla je již delší do... číst celé
13.01.2023
MARVEL MOVIE COLLECTION V PRODEJI
Od 11.ledna je v prodeji za fantastických 69 kč první marvelovská figurka, konkrétně Tony Stark alias Iron Man s podobou Roberta Downeyho jr..  VÍCE ... číst celé
12.01.2023
ŠKODA 110 R JIŽ BRZY
Nezapomenulné automobily číslo 34 by mělo vyjít již 26.ledna 2023 Obsahovat bude model populární Škody 110R   číst celé
Zobrazit všechny novinky
Adresa prodejny

TRAFIKA NA VINICI

Černokostelecká 4/899 

100 00, Praha 10

Telefon: 252 544 315

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. ČASOPISY A PERIODIKA
  4. Poprvé do školy: jak připravit děti na první třídu?

Poprvé do školy: jak připravit děti na první třídu?

Nástup do školy bývá pro děti i jejich rodiče významným milníkem. Ratolesti se dostávají do prostředí, které vtiskne jejich dnům pevnější řád. Ve škole na ně čekají nejen noví kamarádi, ale také celá řada povinností. Na co nezapomenout, abyste svým potomkům počáteční dny ve škole ulehčili a zpříjemnili?

1. Mluvte s dětmi o tom, co je čeká

Začátek školního roku představuje pro mladé školáky velkou výzvu: většina z nich opouští důvěrné známé prostory dětského pokoje nebo mateřské školky a vydává se do neznámého prostředí, které se na dlouhá léta stane jejich „druhým domovem“.

Jak dětem dodat odvahu při prvních školních krůčcích? Prostudujte si webové stránky školy a zjistěte co nejvíce podrobností o průběhu vyučování (jak vypadá systém výuky, kdo povede třídu, do níž bude váš potomek přiřazen nebo ve kterém poschodí se nachází jeho třída).

Informace se pokuste předat srozumitelnou formou i malému školákovi, aby si dokázal lépe představit, co školní docházka obnáší. Nezapomeňte, že mluvíte s dítětem, nikoli s dospělým, a zbytečně své potomky neděste.

Naopak jim vysvětlete, že výukou zatím stráví jen dopolední hodiny, odpoledne mohou dovádět venku, jak jsou zvyklí. A nejen to: pobyt ve škole je skvělou příležitostí, jak si najít další kamarády nebo se nechat zapsat do sportovního či výtvarného kroužku, kde se mohou věnovat svým oblíbeným činnostem pod dozorem zkušeného trenéra či učitele.

2. S přípravou na školní povinnosti začněte s předstihem

Chcete-li předškoláky lépe připravit na to, co je v nové třídě čeká, pomozte jim rozvíjet ty správné dovednosti, bez nichž se ve školním prostředí ani později v životě neobejdou.

Kde hledat inspiraci? Začtěte se do tematických časopisů. VeVelkém průvodci pro předškoláky naleznete celou řadu užitečných tipů pro rozvoj dovedností, které se budou studentům po usednutí do školních lavic zaručeně hodit.

Spoustu námětů na tvůrčí hry nebo logické úlohy najdete také uvnitř časopisůMíša neboHravé úkoly – inspirujte se a užijte si s dětmi dlouhé hodiny zábavy, které jim na chvíli pomohou zapomenout i na blížící se konec prázdnin.

3. Vyrazte společně na nákupy

Nástup do školy se neobejde bez nakupování – malí studenti budou potřebovat aktovku, sešity, penál na tužky nebo pohodlné přezůvky.

Nevsázejte (jen) na vlastní vkus. Jestliže necháte své dítko vybrat si školní potřeby samostatně, bude se do školy balit s mnohem větší chutí. Stejně jako mezi dospělými, i v dětském světě se objevují nejrůznější módní trendy.

Jestliže dáte potomkům možnost vybrat si školní výbavičku podle jejich uvážení, budou o své věci spíše pečovat a nebudou se před ostatními spolužáky stydět. Každé dítě se chce před svými spolužáky blýsknout, a ne zažívat hned v počátcích nepříjemné chvilky.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Adresa prodejny

TRAFIKA

NA VINICI

Černokostelecká 4/899 

100 00, Praha 10

Telefon: 252 544 315

Otevírací doba prodejny na

www.ceskatrafika.com/oteviracka

Tabákové výrobky

PRODEJ

IQOS A GLO

Iqos, Glo, cigarety a ostatní tabákové výrobky a kuřácké potřeby naleznete na našem eshopu

 

www.ceskatrafika.eu

Možnosti a ceny dopravy a platby

 

Podrobné onformace o dopravě naleznete na

www.ceskatrafika.com/doprava

KONTAKT
Logo
WWW.CESKATRAFIKA.COM
pondělí - pátek 5:00 - 16:00
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz