VYDAVATELÉ ČASOPISŮ A PERIODIK

BURDA MEDIA EXTRA

BURDA MEDIA EXTRA

BurdaMedia Extra se řadí mezi přední hráče na české mediální scéně a kde se pohybuje již od roku 1991. Tento multimediální dům je známý svým širokým portfoliem, které zahrnuje 40 periodických časopisů s lifestylovými tituly jako Burda, ELLE, Marianne a Apetit, které patří mezi nejčtenější ve svých kategoriích. Kromě tištěných médií vydává BurdaMedia Extra ročně více než 80 speciálních vydání a úspěšně rozvíjí digitální produkty včetně mobilních aplikací a dalších elektronických vychytávek, čímž posiluje svou přítomnost na online trhu.

Svým čtenářům a klientům nabízí také řadu atraktivních akcí, jako jsou Dny Marianne, Apetit piknik, a ELLEphoria, které doplňují jejich mediální nabídku a posilují vazby s veřejností. V rámci mezinárodního koncernu Hubert Burda Media má BurdaMedia Extra přístup k rozsáhlým zdrojům a know-how, což umožňuje neustálý rozvoj a inovace v oblasti mediálního obsahu a služeb.

Akvizicí společnosti Extra Online Media (EOM) v červnu 2023 BurdaMedia Extra rozšířila své online portfolio a upevnila svou pozici na digitálním trhu. Mezi nejvýznamnější weby patřící do portfolia EOM patří eXtra, Lifee a Toprecepty, které jsou mezi českými čtenáři velmi oblíbené.

Pod novým názvem BurdaMedia Extra, zavedeným od ledna 2024, dům nadále zdůrazňuje svůj závazek k inovacím v digitálním prostředí a zajišťování prvotřídní kvality všech svých titulů. Značka BurdaMedia Extra představuje slib kontinuity ve vysoké kvalitě obsahu, který její čtenáři očekávají, a nabízí široké možnosti spolupráce jak pro stávající, tak pro potenciální klienty.

 

Portfolium Burda Media Extra: Pestrá Nabídka Časopisů pro Každého

Burda Media Extra díky tomu, že je součástí významné mediální skupiny, tak nabízí širokou škálu časopisů pokrývajících různé oblasti zájmů. Toto portfolium zahrnuje kategorie jako lifestyle pro ženy, pletení a šití, vaření, volný čas a zahrada, informační technologie, dětské časopisy včetně oblíbených LEGO titulů, a křížovky a sudoku. Podívejme se podrobněji na několik klíčových oblastí:

Lifestyle pro Ženy:

 • Elle: Populární módní a životní styl pro moderní ženy.
 • Marianne: Časopis zaměřený na aktuality, kulturu a životní styl.
 • Svět ženy: Časopis pro ženy s různými tématickými okruhy.

Pletení a Šití:

Vaření:

 • Apetit: Časopis s recepty a inspirací pro kulinářské nadšence.

Volný Čas a Zahrada:

Informační Technologie:

 • CHIP: Časopis o informačních technologiích pro technologické nadšence.

Dětské Časopisy:

Křížovky a Sudoku:

 • Portfolio křížovek vydavatelství BurdaMedia Extra představuje široký výběr titulů, které zahrnují různé druhy luštitelských úkolů od křížovek přes sudoku až po speciální vydání. Toto rozmanité portfolio je navrženo tak, aby poskytovalo zábavu a mentální stimulaci pro luštitelé všech věkových kategorií a zájmů.

  1. Katka Křížovky - Pod touto značkou se nachází široká škála luštěnek, které zahrnují švédské křížovky, maxi křížovky, sudoku, číselné křížovky, osmisměrky, kris-krosy, kvízy, testy a hlavolamy. Tyto časopisy jsou ideální pro luštitelé, kteří hledají rozmanité výzvy a chtějí procvičit svůj mozek různými způsoby.

  - Katka Číselné křížovky nabízí luštění založené na číslech, což představuje zajímavou výzvu pro ty, kteří preferují matematický přístup k luštění. Na stejném principu fungují i Katka číselno švédské křížovky .
  - Katka Sudoku a Katka The Best of Sudoku jsou zaměřeny na milovníky sudoku, přinášející rozmanité úrovně obtížnosti, od začátečníků po pokročilé.
  - Katka Labyrint Křížovek poskytuje unikátní kombinaci křížovek a labyrintů, což představuje nový rozměr luštění.

  2. Svět ženy Křížovky - Tento titul je navržen tak, aby nabízel křížovky, které jsou nejen zábavné, ale také informativní. Svět ženy Křížovky klade důraz na křížovky s tematikou, která je blízká ženám, včetně módy, zdraví a domova, čímž spojuje zábavu s užitečnými informacemi.

  - Svět ženy Číselné křížovky a Svět ženy Číselno-Švédské křížovky nebo Svět ženy extra číselno-švédské křížovky jsou varianty, které poskytují čtenářkám možnost vyzkoušet si číselné luštění s tématy blízkými ženskému publiku.

  3. Pošli recept! Číselné Křížovky a Pošli recept křížovky MIX- Tyto časopisy kombinují zábavu z luštění s gastronomickou tematikou. Každé vydání obsahuje široký výběr švédských i číselných křížovek, osmisměrek, kris-krosů a sudoku, které jsou doplněny recepty z mateřského časopisu Pošli recept. Tento koncept poskytuje čtenářům nejen radost z luštění, ale i inspiraci pro vaření.

  - Pošli recept! Superporce Sudoku a Pošli recept! Superporce Číselné křížovky jsou speciální vydání zaměřená na konkrétní typy luštěnek, poskytující luštitelům více obsahu v oblasti, která je pro ně nejzajímavější.

  Další tituly jako Dáša Křížovky, Dáša číselné křížovky, Křížovky na cestách, nebo Křížovky s celebritami rozšiřují portfolio BurdaMedia Extra o speciální tematiky a zajímavosti, přinášející čtenářům nové perspektivy a inspirace pro luštění. Tato rozmanitost zajišťuje, že každý najde mezi křížovkami BurdaMedia Extra něco pro sebe, ať už hledá relaxaci, vzdělávání, nebo prostě jen zábavnou výzvu.

Pod taktovkou Burda Media Extra najdete časopisy pro každého, od módy až po kulinářské dovednosti a zábavné luštění.

A11

A11

Mediální skupina A 11 se již dlouhá léta řadí k významným hráčům na dynamickém poli českého mediálního průmyslu. Vznikla jako malé vydavatelství s hlubokými kořeny v regionálním zpravodajství, avšak s vizí a odhodláním svých zakladatelů, Aleše Zavorala a Daniela Šopova, se postupně transformovala. Dnes je plnoformátovým mediálním domem, který si získal respekt a obdiv díky svému širokému portfoliu a inovativnímu přístupu.

Svým záběrem pokrývá vše od regionálního tisku, který je stále základním kamenem vydavatelství, až po prémiové magazíny, jež oslovují ty nejnáročnější čtenáře. Nezapomíná ani na lifestylové a odborné publikace, které přinášejí aktuální trendy, důležité informace a odborné znalosti pro všechny, kteří se chtějí ve svých oblastech neustále zdokonalovat a být v obraze.

Není to však jen tisk, kde exceluje. Mediální skupina provozuje také celoplošnou televizi A 11, která se stala oblíbenou nejen díky svému programu, ale i díky své schopnosti vytvářet poutavé a nezapomenutelné eventy, které jsou pravidelně na špičce televizního vysílání.

A11 věří, že média mají moc spojovat lidi, a proto mohou být hrdí na to, že jejich produkty a služby oslovují široké spektrum čtenářů a diváků. Od nejmenších, kteří teprve objevují svět skrze naše edukativní časopisy pro děti, přes profesionály hledající specializované informace ve svých oborech, až po širokou veřejnost, která sleduje na obrazovkách televizi A 11.

Je to právě spojení tradice s moderními prvky a všestrannost portfolia skupiny, které dělá z mediální skupiny A 11 respektovaného partnera na mediálním trhu. A11 jespolečností, která se neustále vyvíjí a snaží se překonávat samu sebe, aby poskytla čtenářům a divákům ten nejlepší obsah.

A kdo stojí za tímto úspěchem? Společnost je součástí A 11 Group, podnikatelské platformy, která sdružuje různorodé aktivity svých zakladatelů, Aleše Zavorala (Alza.cz) a Daniela Šopova. Díky jejich vizi a podnikavosti se mediální skupina A 11 stala tím, čím je dnes – uznávaným a inovativním mediálním domem, který je připraven čelit výzvám budoucnosti.

 

Do portfolia A11 patří prémiové magazíny  Premium Guide, CEO, Innovation, Estate & Business a Lawyers & Business , lokální tiskoviny Náš region rozdávané na vybraných místech zdarma, odborné tituly, které na našem eshopu nenabízíme a poté i časopisy, vydavatelem označované jako lifestylové.

Lifestylový segment časopisů zastupuje legendární humoristický magazín Sorry, časopis plný sezonních inspirací pro celou rodinu Innspirace, časopis pro maminky Matka a Dítě, časopis pro předškoláky Špuntíci nebo časopis pro zapálené kutily Kutilství. Novinkou jsou křížovkářské magazíny Sorry Křížovky, Mladý svět křížovky a Náš REGION křížovky. Významným titulem v portofilu A 11 je pak legendární časopis Mladý svět, který navazuje na tradici jednoho z nejoblíbenějších časopisů, který u nás vycházel téměř 40 let a celým generacím čtenářů přinášel zajímavé informace ze společnosti, kultury a života v Česku. I v novém Mladém světě naleznete řadu zajímavých článků, reportáží, rozhovorů, ale i kulturní a společenský přehled, zábavu a televizní program na celý týden. Důraz je kladen i na dostatek kvalitních fotografií.

MAFRA

MAFRA

Mediální gigant MAFRA představuje pilíř českého mediálního průmyslu, který se může pyšnit dosahem, jež každodenně zasahuje do životů milionů lidí. Své produkty, jimiž jsou jak tištěné tituly, tak internetové portály, rozšiřuje do domácností, kanceláří a veřejných prostor, a to s takovou pravidelností a rozsahem, že každý měsíc osloví neskutečných 7,2 milionu internetových návštěvníků a celkem tři miliony čtenářů, kteří si vybírají z bohaté palety tiskovin.

V srdci této mediální impéria stojí Mladá fronta DNES, deník, který denně přináší svým čtenářům seriózní a aktuální informace, a je doplňován o širokou škálu magazínů pro různé zájmové skupiny. Jeho sesterským titulem jsou Lidové noviny, které se zaměřují na podrobné analýzy a komentáře k aktuálním tématům. V neposlední řadě je tu deník METRO, který cestujícím zdarma poskytuje rychlý přehled dění a regionální týdeník 5plus2, který lidem přibližuje události z jejich nejbližšího okolí.

Když se pak obrátíme k magazínové produkci, naskýtá se nám široké spektrum časopisů. MAFRA se může chlubit například zpravodajsko-společenským týdeníkem TÉMA, jenž se těší velké oblibě a vysokému prodanému nákladu. Mezi další oblíbené časopisy patří například Cosmopolitan, který je ikonou v oblasti módy a životního stylu, Esquire pro muže s citem pro eleganci, Harper's Bazaar, který je synonymem pro luxus a kvalitu, nebo Chvilka pro tebe, která nabízí poutavé příběhy a zajímavosti.

Nezůstáváme pouze u tištěných médií. MAFRA se věnuje i hudbě prostřednictvím svých televizních stanic Óčko, které jsou věnovány především mladé generaci, a Rádio Impuls, jež rezonuje v éteru jako součást mediální divize Agrofert. Kromě toho skupina expanduje do světa digitálních služeb s virtuálním operátorem MOBIL.CZ, mobilní aplikací Portmonka, která přináší finanční výhody jejím uživatelům, a s IDOS.cz, nepostradatelným vyhledávačem jízdních řádů, který je nezbytným pomocníkem každého cestujícího.

Pohled za hranice našeho státu odhalí, že vliv MAFRA sahá i na Slovensko. Tamní mediální scénu obohacuje MAFRA Slovakia, jež stojí za vydáváním Hospodářských novin a magazínů Evita a TÉMA, a provozuje také webový portál HNonline.sk, který je důležitým zdrojem informací pro slovenské publikum.

S takto bohatým a rozmanitým portfoliem produktů a služeb se MAFRA stává nepostradatelným průvodcem ve světě informací, zábavy a inspirace pro české i slovenské publikum. Je to společnost, která je neustále v pohybu a snaží se svým čtenářům a uživatelům přinášet to nejlepší z mediálního světa.

DE AGOSTINI

DE AGOSTINI

Název DeAgostini je synonymem pro špičkové kvalitní modely, edice a knižní kolekce, které přináší radost sběratelům po celém světě. Tento vydavatel se specializuje na vydávání časopisů a knih s přiloženým modelem nebo jiným dárkem, který dává čtenářům možnost postupně si vytvořit svou vlastní kolekci.

Historie DeAgostini sahá až do roku 1901, kdy byla společnost založena v italském Novara. Původně se věnovala vydávání geografických map a průvodců, ale postupem času rozšířila své portfolio a začala nabízet celou řadu edic, které uspokojují různé zájmy a koníčky.

Jednou z nejznámějších a nejpopulárnějších edic je Marvel Movie Collection. Tato kolekce nabízí detailně propracované modely postav z filmů Marvel, doplněné o časopis se zajímavými informacemi a fakty o dané postavě a filmu. Kdo by nechtěl mít na své poličce Spider-Mana, Iron Mana nebo Thora?

Pro fanoušky automobilů má DeAgostini také mnoho lákadel. Edice Kultovní náklaďáky, Rallye závodní automobily nebo Kaleidoskop vozů Škoda nabízejí modely ikonických aut v měřítku a s úchvatnými detaily. Každý model je doplněn o časopis, který obsahuje spoustu informací o daném autě, jeho historii a významu v automobilovém průmyslu.

Jedním z nejambicióznějších projektů DeAgostini jsou velké stavebnice modelů v měřítku 1:8. Tyto stavebnice umožňují sběratelům postavit vlastní model například legendárního vozu Škoda Octavia nebo Tatra 603. Každý díl stavebnice je dodáván s časopisem, který obsahuje instrukce k sestavení a také mnoho zajímavých informací o daném modelu.

DeAgostini je dnes mezinárodní společností, která působí ve více než 30 zemích a její produkty jsou přeloženy do mnoha jazyků. Díky svému orientovanému a kvalitnímu přístupu k vydávání se stala jedním z nejrespektovanějších jmen v oblasti sběratelství a modelářství.

Není divu, že DeAgostini pokračuje v tradici přinášení radosti a vzrušení sběratelům po celém světě. Bez ohledu na to, jaké jsou vaše zájmy, je velká šance, že DeAgostini má edici, která vás nadchne.

ECONOMIA

ECONOMIA

Economia je česká vydavatelská společnost, založená již v roce 1990. Majitel společnosti Economia je Zdeněk Bakala, který ji v roce 2008 odkoupil od společnosti Verlagsgruppe Handelsblatt.

Společnosti Economia se věnuje především žurnalistice pro kategorii office, tzn žurnalistice marketingové, právní,finanční politicko-komentátorské. Kromě tištěných médií vydává také deník Hospodářské noviny, provozuje zpravodajský web aktualne.cza internetovou televizi DVTV.

 

Vydavatelství Economia vydává následující tituly:

Business Spotlight - anglicky tištěný obchodní dvouměsíčník

Ekonom- ekonomický týdeník, který vychází ve středu

Logistika - měsíčník pro profesionály v oboru dopravy, skladování a dostribuce

Marketing a Media - týdeník pro marketing, vychází v úterý 

Moderní řízení - měsíčník pro manažery a vedoucí pracovníky

Právní rádce - je odborný měsíčník v oblasti práva a zákonů

Respekt- společensko - politický týdeník, vychází v pondělí

Respekt speciál - čtvrtletník, vždy na zajímavé téma

TOP ženy Česka - vždy jednou za rok, o ženách nejen pro ženy

 

kontakty na redakci, inzerci a předplatné společnosti Economia

Komentáře 0
Zatím nikdo komentář nepřidal. Buďte první.
 
ECONOMIA KONTAKTY

Adresa vydavatelství Economia:

Economia, a.s.
Pernerova 673/47
186 00 Praha 8

IČO: 28191226

Telefonický kontakt:

233 071 111

Předplatné:

telefon +420 217 777 888
email predplatne@economia.cz

Inzerce:

telefon +420 233 073 169
email inzerce@economia.cz

Distribuce:

telefon +420 233 071 105
email distribuce@economia.cz

CZECH NEWS CENTER

CZECH NEWS CENTER

Czech news center je největším vydavatelem deníků v České republice a velmi významným vydavatelským domem v oblasti časopisů. Czech news center (CNT) je pokračovatelem Axel Ringier Springer, který v České republice funguje od roku 1991.

 

CNC vydává tři deníky (Blesk, Aha a Deník Sport), stejný počet nedělních magazínů (Nedělní Blesk, Nedělní Sport a Nedělní AHA) a dlouhou řádku časopisů, velmi často s logem svých populárních deníku Blesk či Aha.

Předplatné časopisů Czech news center

 

V Czech news center vychází:

4fleet - odborný časopis pro všechny provozovatele automobilových flotil

ABC- čtrnáctideník pro děti školou povinné

Aha křížovky - malý formát A5, vychází 1x za měsíc

Aha pro ženy - nejlevnější ženský týdeník, vychází v úterý

Autoprofi - měsíčník pro profesionály v oboru

Autotip- čtrnáctideník, vydávaný v licenci, nejprodávanější evropský titul o automobilech

Autotip klassik - dvouměsíčník o veteránech a youngtimerech

Blesk bydlení- měsíčník a v něm vše o bydlení

Blesk Extra Speciál - knihovnička vycházející 6x do roka

Blesk hobby - měsíčník pro kutily

Blesk křížovky - měsíčník křížovek Blesku ve formátu A4

Blesk pro ženy - nejprodávanější časopis pro ženy, na stáncích je vždy v pondělí

Blesk Vaše recepty - nejlevnější měsíčník na trhu, obsahující recpety od čtenářů

Blesk zdraví - měsíčník o zdraví

Computer - měsíčník o PC

Dieta - měsíčník pro zdravý životní styl

Dieta speciál - vychází jako občasník a věnuje se vždy konkrétnímu tématu

FOOD- mesíčník pro každého, kdo rád vaří

For men - měsíčník, inteligentí průvodce světem muže

Info LAB- časopis zaměřující se na globální trendy, občasník

Lidé a země - cestovatelský měsíčník

Maminka - časopis pro Maminky, od těhotenství až do předškolního věku

Mateřídouška- měsíčník pro děti od 7-mi let

Moje psychologie - lifestelový měsíčník

Moje psychologie speciál - občasník lifestylového magazínu

Moje zdraví - levný časopis o zdraví, vychází jako měsíčník

Nedělní AHA krimi sudoku - sudoku,měsíčník s hlavičkou nedělníku AHA

Nedělní AHA křížovky - črtnáctideník bulvárních křížovek ve velkém formátu

Nedělní Blesk křížovky - čtrnáctideník pod hlavičkou Nedělního Blesku

Nedělní Blesk sudoku- měsíčník sudoku, formát A5, kniha

Nedělníček - měsíčník pro nejmenší, vychází v neděli

Nedělní sport křížovky - čtrnáctideník sportovních křížovek, osmisměrek a sudoku

Reflex - politicko-společenký týdeník, vycházející ve čtvrtek

Reflex speciál - čtvrtletník ve velkém formátu na kvalitním papíře, vždy celé jedno číslo he vždy věnováno jednomu tématu

Sluníčko - děský měsíčník pro nejmenší

Sport Góóól - sportovní měsíčník

Svět motorů - nejznámější a nejprodávanější týdeník o autech

Svět motorů speciál - vychází 2x ročně, zaměřuje se na ojetiny nebo na techniku