Legendární Škoda 130 RS: Zrod Porsche Východu v Modelářské Kolekci DeAgostini

 

Zažijte vzrušení z konstrukce legendy automobilového sportu s novou kolekcí DeAgostini, která vám přináší model Škoda 130 RS v měřítku 1:8. Tento model je více než jen sběratelským kouskem; je to pocta jednomu z nejúspěšnějších závodních vozů, které kdy vyjely na evropské rallye okruhy.

Škoda 130 RS, známá také jako „Porsche Východu“, si v sedmdesátých a osmdesátých letech 20. století vybudovala pověst neohroženého konkurenta. Díky svému nízkému těžišti, výkonnému motoru a lehké karoserii si tento automobil vyjel respekt mezi závodníky a stal se symbolem československého automobilového průmyslu.

Kolekce od DeAgostini vám umožní sestavit si tento ikonický vůz v pohodlí vašeho domova. Každé číslo přináší nejen díly pro postupnou montáž, ale také časopis plný historických faktů, technických specifikací a vzrušujících příběhů ze světa rallye sportu. Sběratelé a fanoušci motorismu tak mají jedinečnou šanci prohloubit své znalosti a užít si modelářství s historickým nádechem.

Skutečný automobil Škoda 130 RS se pyšnil motorem o objemu 1,3 litru a dosahoval výkonu kolem 140 koní, což bylo na svou dobu velmi respektuhodné číslo. V kombinaci s hmotností pouze 720 kg byl tento automobil stvořený pro rychlost a obratnost na závodních tratích.

Výrobce, Škoda Auto, má bohatou historii v automobilovém průmyslu a rallye sportu. Účastní se závodů již od svých počátků a Škoda 130 RS je jedním z jejich nejjasnějších triumfů. Výsledky, které tento model dosáhl, například vítězství ve své třídě na legendárním Rallye Monte Carlo, hovoří samy za sebe.

Závodní sezóny, ve kterých Škoda 130 RS dominovala, byly plné dramatických okamžiků a nezapomenutelných příběhů. Každé číslo časopisu vám přinese kus této historie, ať už se jedná o slavné vítězství nebo technické inovace, které pomohly vozům Škoda zvítězit.

Nenechte si ujít příležitost stát se součástí této závodní legendy. S modelářskou kolekcí Škoda 130 RS od DeAgostini získáte nejen skvělý model, ale i bohatý zážitek z historie automobilového sportu. Je čas otevřít první číslo, ponořit se do doby, kdy Škoda 130 RS vládla rallye okruhům, a začít sestavovat své vlastní Porsche Východu.

K ZAKOUPENÍ ZDE