Filmové tipy - 4.týden 2024

Jste připraveni ponořit se do filmových hlubin a objevit tituly, které by mohly uniknout pozornosti online světa? Pro vás, pravé filmové nadšence, máme připravené tipy na filmy na DVD, které si zaslouží vaši pozornost ve 4. týdnu roku 2024.V tomto článku se podíváme na klasiku, která definovala žánr a ovlivnila generace diváků.

Frajer Luke (1967)

V hlavní roli Paula Newmana přichází film "Frajer Luke", který ztělesňuje ducha šedesátých let a odpor k autoritám. Film, odehrávající se na sklonku 40. let, vypráví příběh válečného veterána, který je odsouzen k nuceným pracím za vandalismus v opilosti. Luke se stává symbolem svobody a odporu proti represivnímu systému nápravného zařízení, kde se setkává s různými postavami, od spoluvězňů po hlídače. Jeho nepoddajný duch a touha po svobodě vedou k nezapomenutelnému vyústění příběhu. Paul Newman vytvořil jednu ze svých nejlepších hereckých rolí, a získal si srdce diváků po celém světě. Vedle něj se objevují George Kennedy, který ztvárnil Draka, a další přesvědčiví herci jako J.D. Cannon, Lou Antonio, Anthony Zerbe a Dennis Hopper. Výrazný výkon předvádí i Morgan Woodward jako vrchní dozorce, který nemusí pronést ani slovo, aby vyvolal pocit neustálého dohledu. Režie se ujal Stuart Rosenberg a film trvá 126 minut plných napětí, konfliktů a lidských emocí. "Frajer Luke" není jen filmem, je to ikona, která přetrvává v čase a stále rezonuje s dnešními tématy svobody a individualismu.

Proč na DVD?

Tento film je dokonalým příkladem toho, proč DVD zůstává důležitým médiem pro filmové nadšence. S bonusovým materiálem, který často obsahuje komentáře tvůrců, dokumenty o výrobě a mnoho dalšího, poskytuje DVD hlubší vhled do tvorby a historie filmu, což je zážitek, který streamovací služby často nedokáží nabídnout. Zůstaňte s námi, protože se podíváme na další tituly, které jsme pro vás vybrali pro 4. týden roku 2024. Každý z nich představuje unikátní příběh a kinematografickou výjimečnost, kterou si můžete vychutnat přímo z pohodlí vašeho obývacího pokoje. A pamatujte, filmy jako "Frajer Luke" nejsou jen o sledování, jsou o prožívání a objevování. Koupit ho můžete ZDE.

 

Život je krásný (1946)

Tento film je srdceryvným příběhem George Baileyho, ztvárněného nezapomenutelným Jamesem Stewartem, jehož životní peripetie a blízká setkání s depresí jsou nakonec transformovány prostřednictvím anděla druhé kategorie jménem Clarence. "Život je krásný" je vánoční film, který v sobě nese poselství naděje, lásky a lidského ducha, připomínající nám, že každý život má svůj význam a každý čin se počítá. Přestože se film setkal s rozporuplným přijetím po svém vydání, dnes je považován za mistrovské dílo. Capra zde oslavuje nejen komplikovanou lidskou povahu, ale také víru v dobro a komunitní hodnoty. Film, který se dostal do veřejného vlastnictví, se stal miláčkem televizních stanic a tím i srdcí diváků po celém světě. Vyroben ve filmových studiích RKO v kalifornském Encinu, kde bylo vybudováno městečko Bedford Falls, se "Život je krásný" může pochlubit inovativními technickými řešeními, včetně speciálně vyvinutého umělého sněhu, za který získal film technického Oscara.

Proč na DVD?

"Život je krásný" na DVD je skvělou příležitostí prožít film v jeho plné kvalitě obrazu a zvuku, spolu s bonusovými materiály, které rozšiřují zážitek. Své místo v historii si zaslouží nejen pro svůj příběh, ale i pro vynikající herecké výkony a technické inovace, které film přinesl. Připojte se k nám a nechte se unést do Bedford Falls, kde vám "Život je krásný" připomene, že i ve tmavých časech může být život opravdu krásný. Sledujte s námi další filmy, které jsme pro vás vybrali pro 4. týden roku 2024, a objevujte nekončící kouzlo filmového umění. A pokud budete chtít, objednejte si ho zde.

Danny Rose z Broadwaye (1984)

Woody Allen v roli Dannyho Rosea, uměleckého agenta, který sice neoplývá velkým úspěchem, ale nikdy neztrácí svůj optimismus a snahu pomáhat svým klientům. Když dostane šanci vrátit zpěváka Loua Canovu (Nick Apollo Forte) na výsluní, neváhá a snaží se udělat vše pro jeho comeback. Problém nastane, když se do hry připlete Louova milenka Tina (Mia Farrow), kvůli které se Danny nechtěně zaplete do sítě mafiánských intrik. Film je komediálním pohledem na méně slavnou stranu zábavního průmyslu a zároveň vzdává hold těm, kteří stojí v pozadí úspěchů na jevišti. Allenova charakteristická rychlá dialogy a newyorské kulisy přidávají snímku autentický nádech, zatímco Mia Farrowová ve vedlejší roli překvapuje neobvyklou transformací.

Proč na DVD? 

"Danny Rose z Broadwaye" na DVD přináší možnost užít si film v nejlepší možné kvalitě, doplněný o bonusové materiály, které nabídnou ještě hlubší pohled do tvůrčího procesu Woodyho Allena. Pro milovníky Allenovy práce a komedie obecně je tento film nesmírně cenným přírůstkem do sbírky. Chcete koupit film? Klikněte tady.

Směšně o lásce (1990)

V hlavní roli Gene Wilder jako Duffy Bergman, newyorský karikaturista, který po setkání s Meg Lloydovou, ztvárněnou Christine Lahti, objeví opravdovou lásku. Po svatbě si oba uvědomí, že láska sama o sobě není zárukou štěstí, a rozhodnou se pro další krok – mít dítě. Jak se však ukáže, cesta k rodičovství je plná překážek a nečekaných zvratů. Film přináší lehký humor společně s hlubšími momenty zamýšlení nad tím, co v životě opravdu hledáme a co nás dělá šťastnými. Vedle Gene Wildera a Christine Lahti se ve filmu objevují také Mary Stuart Masterson, Robert Prosky a další.

Proč na DVD? 

"Směšně o lásce" je film, který si zaslouží pozornost nejen kvůli skvělým hereckým výkonům, ale i kvůli tématu, které je stále aktuální. Na DVD můžete film sledovat v nejlepší kvalitě a užít si případné bonusové materiály, které vám přiblíží zákulisí natáčení a myšlenky tvůrců.

Zajímavosti k filmu Směšně o lásce: Režisér Leonard Nimoy, který je známý především svou rolí pana Spocka ve Star Trek, ukázal svůj režisérský talent i v žánru romantické komedie. Scénář napsali Norman Steinberg a David Frankel, kteří do filmu vnášejí svěží pohled na lásku a manželství. Gene Wilder přináší do role Duffyho Bergmana svou charakteristickou kombinaci humorného a vážného přístupu, což dělá z \"Směšně o lásce\" film, který je ideální pro odpoledne plné úsměvů a pohody. Objednat si film můžete zde

Laputa (2015)

Zavítejte do kavárny Laputa, která je pro Johannu (Tereza Voříšková) víc než jen podnikem – je to její útočiště, její svět. Film "Laputa" režiséra Jakuba Šmída nás zve do života mladé ženy, která se snaží najít své místo ve světě a zároveň zachovat svůj podnik před hrozbou "záchrany". Příběh plný realistických postav a situací odhaluje nástrahy a radosti dospělosti a hledání smyslu života. Proč na DVD? Film "Laputa" na DVD je skvělou příležitostí vidět moderní české kino, které reflektuje současnou generaci a její výzvy. Kvalitní zvuk a obraz vás vtáhnou do příběhu a doplňkové materiály vám umožní lépe pochopit záměry tvůrců.

 

Zajímavosti k filmu Laputa: Režisér Jakub Šmíd a scenáristka Lucie Bokšteflová vytvořili dílo, které se nebojí kriticky i s humorem podívat na současnou společnost. Film byl natočen s citlivým okem pro detail a lásku k filmovému řemeslu, a jeho autenticita je umocněna skvělými hereckými výkony a originální hudbou Pavla Kopeckého.

 

Připojte se k nám příště, když budeme pokračovat v našem průzkumu skrytých filmových pokladů. Ať už máte rádi romantiku, komedii nebo drama, naše doporučení na DVD vás určitě osloví.