LIAZ 706 box-wagon, KVK Rostock, 1970 1:87 - Brekina

Dostupnost Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
31.7.2024
Kód: BRE71856
499 Kč
LIAZ 706 box-wagon, KVK Rostock, 1970 1:87 - Brekina
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Ke každé objednávce nad 2 000 Kč
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR
Doba doručení
Doručení do dvou dnů
od zaplacení

LIAZ 706 SZM (samostatná vozidlová jednotka) byl nákladní automobil, který byl vyráběn československou společností LIAZ (Liberálně-Industriální Akciová Společnost). Tento typ vozidla byl určen především pro použití jako tahač pro přívěsy a návěsy v kombinované dopravě.

Model 706 je jedním z nejznámějších a nejrozšířenějších nákladních vozů, které byly vyrobeny v Československu. Byl to těžký nákladní vůz, který se vyráběl v mnoha variantách včetně sklápěčů, valníků, cistern a speciálních vozidel pro různé účely. Vyráběl se v 60. až 80. letech 20. století a byl známý svou robustností a spolehlivostí.

SZM ve zkratce "samostatná vozidlová jednotka" značí, že se jednalo o tahačovou verzi, která byla speciálně upravena pro tahání návěsů. Vozidla LIAZ 706 byla vybavena vznětovým motorem a nabízela dobré jízdní vlastnosti a terénní schopnosti. Vzhledem k tomu, že byly navrženy i pro těžké pracovní podmínky, byly často využívány ve stavebnictví, zemědělství a v dalších oblastech průmyslu.

Po roce 1989, po politických změnách v Československu, začala výroba vozidel LIAZ upadat a nakonec byla zastavena. Vozidla značky LIAZ jsou dnes často hledanými kusy mezi sběrateli historických vozidel a milovníky nákladních automobilů z období socialistického Československa.

Doplňkové parametry

Kategorie: MODELY, MODELÁŘSTVÍ
Hmotnost: 0.2 kg
Měřítko: 1:87
VÝROBCE MODELŮ: BREKINA
DOPRAVNÍ PROSTŘEDEK: NÁKLADNÍ AUTOMOBIL

Brekina video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: