Škoda 706 RTO (Jelcz 043) red / white 1:87 - Brekina

Dostupnost Skladem (>2 ks)
Můžeme doručit do:
31.7.2024
Kód: BRE58237
549 Kč
Škoda 706 RTO (Jelcz 043) red / white 1:87 - Brekina
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Ke každé objednávce nad 2 000 Kč
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR
Doba doručení
Doručení do dvou dnů
od zaplacení

Autobus Škoda 706 RTO je jeden z nejznámějších a nejrozšířenějších autobusů, které byly vyráběny v bývalém Československu. Tento model byl vyvinut a vyráběn ve spolupráci mezi automobilkou Škoda a karosárnou Karosa ve Vysokém Mýtě. Jeho výroba začala v 50. letech 20. století a pokračovala až do 70. let.

Škoda 706 RTO byl středně velký autobus s klasickou konstrukcí, kde motor byl umístěný vpředu pod dlouhou kapotou a řidič seděl za přední nápravou. Tento design byl typický pro autobusy té doby. Vyráběl se ve variantách pro městskou, meziměstskou i dálkovou dopravu. Vozidlo bylo vybaveno Škodovým vznětovým motorem, který byl známý svou spolehlivostí a odolností.

Verze Jelcz 043 byla polskou variantou autobusu Škoda 706 RTO. V Polsku byla tato verze známá pod názvem "Ogórek" (okurka), což odkazuje na její protáhlý a zaoblený vzhled. Výroba Jelcz 043 byla realizována v polských závodech Jelcz, kde byly autobusy montovány z částí dodávaných ze Škody a Karosy.

Autobus Jelcz 043 byl v Polsku velmi oblíbený a sloužil nejen v městské a meziměstské dopravě, ale také jako školní autobus nebo dokonce jako mobilní krevní banka. Jeho výroba přispěla k rozvoji polského automobilového průmyslu a vozidlo se stalo ikonickým prvkem polské dopravy v poválečném období.

Oba autobusy, jak Škoda 706 RTO, tak Jelcz 043, jsou dnes často považovány za symboly doby a jsou cennými exponáty pro muzea a sběratele historických vozidel. V mnoha případech byly zachovány a restaurátory uvedeny do provozuschopného stavu a můžete je vidět na různých akcích věnovaných historickým vozidlům.

Doplňkové parametry

Kategorie: MODELY, MODELÁŘSTVÍ
Hmotnost: 0.2 kg
Měřítko: 1:87
VÝROBCE MODELŮ: BREKINA
DOPRAVNÍ PROSTŘEDEK: AUTOBUS

Brekina video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: